Job offer

Job-ID: 130285

Fejlesztés előkészítő menedzser

  • #HÁLOZATFEJLESZTÉS
  • #OPTIMALIZÁLÁS
  • #ÜGYFÉLÉLMÉNY
profile image

Your Tasks

A csapat célja...

Csapatunk célja, hogy a Telekom szolgáltatásainak folyamatosságát biztosítsa az ügyfelek számára, a felmerülő ügyféligényeket gyorsan és hatékonyan megoldja, mindezt úgy, hogy tevékenységünk magas szintű ügyfél elégedettséget generáljon. Ebben a pozícióban a Te feladatod az lesz, hogy a megrendelésekhez kapcsolódó létesítési fejlesztéseket, rendszer integrációs feladatokat elvégezd, valamint megtervezd és leszervezd mindezt.
A következő feladatokban számítunk Rád:

•    Professzionálisan kezeled a hálózatfejlesztésre és bővítésre vonatkozó igényeket
•    Közreműködsz a területen jelentkező létesítési feladatok gyors szakszerű fejlesztés előkészítésében
•    A nem szokványos feladatokkal kapcsolatos információkat beszerzed és továbbítod az illetékes területek felé azok megoldása érdekében
•    Olyan feladatokat kezelsz, melyek során a kialakított szabályozás mentén eseti döntéseket kell meghoznod
•    Javaslatokat teszel a munkafolyamatok optimalizálására vonatkozólag
•    A szervezetedet/ szakterületedet érintő projektekben szakértőként veszel részt

Your Profile

Téged várunk a csapatba, ha…

•    Középfokú végzettségedet műszaki területen szerezted
•    Rendelkezel B kategóriás jogosítvánnyal
•    Legalább 2 éves, hasonló területen szerzett tapasztalatod van
Előnyt jelent, ha…

•    Van gyakorlatod AutoCad program kezelésében
•    Optikai hálózat ismeretekkel rendelkezel

What we offer

  • Training offers and allowances

    Lifelong learning is essential for us. Whether on site or digitally. We offer a wide range of further education opportunities - from seminars to part-time studies.

  • Employee discounts

    Products and services at a discount - our employees receive discounts in the fixed network, Internet, mobile communications, TV and Smarthome sectors. Family and friends also benefit from many offers.

  • Health offers and insurance

    The health of our employees is important to us. Therefore, we offer free health checks, regular preventive medical checkups as well as many (online) courses on health-related matters.

  • Life insurance

    Well insured - our offer to all employees includes an employer-financed life insurance.

  • Onboarding programme

    Be part of the team from day one - we ensure the necessary training as well as fast integration and support our new employees as they join our company.

About us

About us

Magyar Telekom, being Hungary’s leading ICT provider touches the lives of its customers through millions of encounters. Telephone, internet, TV and IT: we have uniquely broad ranges of high-quality and reliable services in each of these areas. We strive to diminish the distances between people by means of our innovative solutions, as well as to improve the potential of individuals, and thus the competitiveness of the country by means of our continuous developments. Our goal is to make the lives of our customers simpler, easier and more enjoyable through our services, by which we earn their trust again and again.

Love Magenta

Contact

HR Shared Service Center

Our Online Application Process