Jobangebot

Job-ID: 131956

T-Systems | ITOM rendszermérnök

  • #infrastructureengineering;monitoring;IToperations;
profile image

Aufgabe

A csapat célja...

Az IT Support Services Center of Expertise célja, hogy ügyfeleink elégedettségének folyamatos növelésével a magyarországi ICT piac legnagyobb és legjobb, egységes IT alkalmazás- és infrastruktúra üzemeltetői csapata legyünk a DT/MT csoport támogatásával.

Ezen belül a Connectivity Support Team felel vállalati ügyfeleink IP hálózati, kommunikációs (IPT, UC, voice/video) és felügyeleti (monitoring) megoldásainak Level 2 és Level 3 mérnöki szintű üzemeltetéséért és támogatásáért.

Az itt lévő ITOM (IT Operations Management) rendszermérnökök célja a T-Systems által megvalósított projektek és szolgáltatási konstrukciók keretein belül hálózati, szerver és alkalmazás felügyeleti megoldások zökkenőmentes üzemeltetése ill. magas színvonalú üzemeltetés-támogatása.

A következő feladatokban számítunk Rád:

Te leszel felelős azért, hogy vállalati ügyfeleinknél a hálózatokat, szervereket és egyéb alkalmazás-környezetben kialakított infrastruktúrákat felügyelő monitoring megoldások üzemeltetése zökkenőmentes legyen.

Ebbe a feladatkörbe tartozik:

  • Monitoring megoldások napi szintű üzemeltetése
  • Ügyfelek üzemeltető csapatainak szakmai támogatása
  • Üzemeltetési dokumentáció összeállítása és naprakészen tartása
  • Szükség esetén implementációs feladatok elvégzésének támogatása
  • Integrációs kapcsolódási pontok kialakítása, karbantartása, finomhangolása
  • Rendszertesztek elvégzése

Munkavégzésed során a társterületekkel szoros együttműködést kell kialakítani.
Aktívan részt veszel/közreműködsz termékfejlesztési folyamatokban.
Szükség esetén szakmai támogatást nyújtasz az implementációban részt vevő kollégák számára.
Támogatod a presales területet új ajánlatok összeállítása során felmerülő szakmai kérdésekben.

Mire számíthatsz nálunk?

  • Folyamatos fejlődési lehetőségek mellett változatos munkát és erős, összetartó csapatot biztosítunk.
  • Közreműködési lehetőség nemzetközi projekteken
  • Piacvezető gyártók széles körben használt megoldásaival történő megismerkedés és tapasztalat szerzés lehetősége
  • Szakmai képzéseken való részvétel (belső és gyártói szervezésben)
  • Lehetőséget biztosítunk termékfejlesztési feladatokban történő részvételhez
  • Rugalmas munkaidő
  • Távmunka lehetőség
  • Későbbiekben csatlakozási lehetőség az ügyeleti/készenléti csoporthoz

Profil

Téged várunk a csapatba, ha rendelkezel…

  • Szkript alapismeretekkel (Python, Linux/Unix shell, PowerShell)
  • Mélyebb Linux és/vagy Windows szerveres ismerettel, tapasztalattal
  • Virtualizációs technológiák ismeretével
  • Számítógép-hálózati alapismeretekkel
  • Angol nyelvtudással a gyártókkal történő kapcsolattartás és oktatásokon való részvétel érdekében

Előnyt jelent, ha…

  • Valamely jelentősebb gyártó monitoring alkalmazásának ismereteivel bírsz (pl. Microsoft SCOM, Cisco Prime, Micro Focus, IBM Tivoli, Progress WhatsUp Gold)
  • Open source monitoring megoldás ismereteid vannak (pl. Nagios, Icinga, Zabbix, Prometheus)
  • Gyártói minősítésekkel rendelkezel (pl. CCNA, CCNP)

Was wir bieten

  • Kindertagesstätte am Standort

    Beruf und Familie lassen sich bei uns gut vereinbaren - eine betriebliche Kinderbetreuung in der Nähe des Büros ermöglicht stressfreies und flexibles Arbeiten.

  • Kantine am Standort

    Gesundes Essen in guter Gesellschaft - unsere Kantinen machen es möglich. Hier lässt sich bequem und nur wenige Minuten vom Arbeitsplatz entfernt aus einer großen Auswahl an warmen und kalten Speisen auswählen.

  • Weiterbildungsangebote

    Lebenslanges Lernen ist für uns unverzichtbar. Ob vor Ort oder digital. Wir bieten eine große Anzahl an Weiterbildungsmöglichkeiten - vom Seminar bis hin zum berufsbegleitenden Studium.

  • Mitarbeiterrabatte

    Produkte und Dienstleistungen vergünstigt kaufen - in den Bereichen Festnetz, Internet, Mobilfunk, TV und Smarthome erhalten Mitarbeiter*innen Rabatt. Auch Freunde und Bekannte profitieren von vielen Angeboten.

  • Gesundheitsangebote

    Die Gesundheit unserer Mitarbeiter*innen ist uns wichtig. Daher bieten wir kostenlose Gesundheitschecks, regelmäßige Vorsorgeuntersuchungen und viele (Online-)Kurse rund um das Thema Gesundheit an.

  • Lebensversicherung

    Gut versichert - unser Angebot an alle Mitarbeiter*innen umfasst eine arbeitgeberfinanzierte Lebensversicherung.

  • Onboarding Programm

    Von Tag eins Teil des Teams sein - wir stellen die nötige Einarbeitung und eine schnelle Integration sicher und unterstützen unsere neuen Mitarbeiter*innen beim Einstieg in unser Unternehmen.

Über uns

Über uns

Miért jó a csapatunkban dolgozni?

A munkatársak számára folyamatos képzések állnak rendelkezésre. Ezen felül mentori programmal támogatjuk az egyéni fejlődést.

Love Magenta

Kontakt

HR Shared Service Center

Unser Online-Bewerbungsprozess

Vergleichbare Jobs

DruckenMerken Teilen
2 Klicks für mehr Datenschutz: Erst wenn Sie hier klicken, wird der Button aktiv und Sie können Ihre Empfehlung senden. Schon beim Aktivieren werden Daten an Dritte übertragen.